Okolina smrčkijade u Nedelišću , 13.04.2019.

Podijelite s nama vaše gljivarske izlete i atmosferu sa gljivarskih okupljanja i događanja :fotkam3: (fotke i/ili video obavezni!)

Moderatori/ce: Marko,kuki

Odgovori
IMPERATOR
Administrator
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 67 puta

14 travanj 2019, 13:05

Svako druženje gljivara je lijepo ,al ja sam ipak tip koji želi čim prije na teren .

Domaćin je uz smrčke izložio još neke vrste gljiva kao što su : Verpa conica i bohemica , Morchella(Mitrophora) semilibera , Disciotis venosa , pa neki veći Agaricus koji nismo uspjeli do kraja riješiti , Cerioporus(Polyporus) squamosus itd. , a kod Marina iz Umaga sam vidio u ruci i Lepistu glaucocanu.

Ovdje se može vidjeti što sam sve fotkao tijekom traženja smrčaka za smrčkijadu : - Proljetni primjerak Lepiste nude - modrikače ,neke vrste smrčaka čija sva imena još nisu potpuno jasna zbog novih istraživanja i DNA... lijepu veliku tintnicu i topolovu krivonošku,koje u mom kraju ima više nego što sam mislio u prvi mah... (Fotka neimenovanog koničnog smrčka je fotkana na izložbi)

Iako je loše vrijeme ,danas ću pokušati naći i one vrste koje je domaćin imao,a ja nisam našao tijekom smrčkijade.

Lijepi pozdrav svima !!!
Morchella esculenta (L.) Pers. - pravi smrčak.JPG
Morchella cf. vulgaris - obični smrčak.JPG
Morchella sp..JPG
Lepista nuda (Bull.) Cooke - modrikača.JPG
Coprinus comatus (O.F. Müll.) Pers. - velika gnojištarka , velika tintnica , beli jarčić.JPG
Pleurotus calyptratus (Lindblad ex Fr.) Sacc. - topolova krivonoška , Zaštićena.JPG

Odgovori