Teški dani za nas gljivare

Neobavezno razglabanje o svim životovažnim ili potpuno nevažnim tematikama i problematikama

Moderatori/ce: Marko,kuki

Odgovori
Dule
Administrator
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 352 puta

03 ožujak 2019, 15:55

Ne mogu a da ne podelim sa vama najdepresivnije dane u sezoni i životu jednog gljivara.To su poslednji dani zime a prvi topli dani kada mislimo da je sezona tu i da je počela, a šuma nam surovo udari šamar nudeći samo osušene jesenje drvenjače i vlašac kao utehu. To su dani kada puni očekivanja shvatimo da nismo napravili ni jedan snimak u šumi .Dani kada čak i nevoljno pratimo gljivarske grupe,ne odgovara nam se na neke stare determinacije kolega a literatura stoji na polici da ne izbaksuziramo vreme.Dani kada nosimo ćevape ili ribu da bi na odmorištu utolili glad, a prođe i cela šetnja a da ne sretnemo nekog ljubitelja prirode ili šetača
IMG_20170205_113938.jpg
. Sve će to proći za neki dan kada se promole prve glavice raznih boja, veličina, i izgleda. Vratiće nam se energija i sve će ponovo biti obojeno gljivarskim bojama i pričama! Pozdrav od DDG.

Gorjan
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 86 puta

03 ožujak 2019, 16:13

Meni su, nasuprot tvom osećaju, baš ti poslednji dani zime veoma radosni i optimistični. I to baš iz razloga što nagoveštavaju skorašnje buđenje proleća i prve gljive, kakve god bile, jestive ili nejestive.... ali gljive.
Stvarno. Ne pretvaram se. Ja sam jako radostan ovih dana zbog toga. :berem2:

Dule
Administrator
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 352 puta

03 ožujak 2019, 16:27

Gorjan je napisao/la:
03 ožujak 2019, 16:13
Meni su, nasuprot tvom osećaju, baš ti poslednji dani zime veoma radosni i optimistični. I to baš iz razloga što nagoveštavaju skorašnje buđenje proleća i prve gljive, kakve god bile, jestive ili nejestive.... ali gljive.
Stvarno. Ne pretvaram se. Ja sam jako radostan ovih dana zbog toga. :berem2:
I ja sam iskren. Takođe se radujem svemu što si ti nabrojao ali ovih prvih par odlazaka u šumu pored sjajnog vazduha podgrevaju nestrpljenje u meni. Sve se prisećam gde koja gljiva plodi prolazeći staništem a na tlu ništa. Danas sam očekivao poneku Gyromitru ali uzaludno. Naravno da ovi prvi izlasci puno znače.

Miso
Ima zahvala: 199 puta
 pohvaljen: 144 puta

03 ožujak 2019, 17:22

Samo strpljenje. Dah proljeca se vec osjeca I brzo ce sve da krene pa i gljive. Meni su mnogo tezi oni dani kad postajes svjestan da sezona prolazi a ovi dani iscekivanja su mi drazi. I ja sam juce bio u malo u planinu i jos je rano , sve je golo I pusto. Ali brzo ce to sve da bukne, samo jos malo strpljenja. A da je zima bila duga jest i preduga. Kao i svaka za nas koji volimo prirodu i gljive. :zivjeli4:

Alki
Ima zahvala: 135 puta
 pohvaljen: 145 puta

03 ožujak 2019, 18:27

Mene baš vesele ovi dani. Počeo je Allium ursinum kojeg obožavam. Berem i ljekovite biljke za čajeve (jaglac, plućnjak, podbjel). Sve je puno i cvijeća. Gljive će već doći 😊

Šuma je najbolja psihoterapija :berem2:
Odgovori