Opis mikroskopije

Nalazi, iskustva, savjeti

Moderatori/ce: SeLeNa,Marko,kuki

Odgovori
Gorjan
Ima zahvala: 109 puta
 pohvaljen: 85 puta

13 siječanj 2019, 11:11

Evo predloga kojeg smatram veoma interesantnim za nas koji nismo upućeni u postupke mikroskopije.
Želim da zamolim sve članove foruma koji poznaju ovaj proces da nama koji o tome ne znamo ništa, daju instrukcije i opis celokupnog postupka.
Unapred se zahvaljujem na korisnim informacijama.

kuki
Administrator
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 203 puta
Kontakt:

13 siječanj 2019, 15:40

Selena je dobila Uputstvo ili Praktikum od dr.Dragiše Savića.Ako je u elektronskom izdanju verujem da ce ga ovde podeliti s nama.

Marko
Administrator
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 248 puta

13 siječanj 2019, 17:28

Nemam pojma o mikroskopiji osim ono malo što sam pročitao na grupama ili forumima ili saznao u razgovoru s ljudima, dakle osobnih iskustava nemam.

Ako sam dobro shvatio, stvar je dosta kompleksna, odnosno, nije kompleksno korištenje mikroskopa nego interpretacija podataka.

Osim što je potrebno puno iskustva, jednom sam naletio na podatak da je mikroskopija gljiva podložna raznim okolišnim utjecajima jednako kao i makroskopija.

Rado ću naučiti bilo što o mikroskopiji ali ne bih osobno ulazio preduboko u to jer i bez toga ionako većinu dana posvećujem gljivama :mrgreen:

SeLeNa
Administrator
Ima zahvala: 294 puta
 pohvaljen: 168 puta
Kontakt:

13 siječanj 2019, 19:15

kuki je napisao/la:
13 siječanj 2019, 15:40
Selena je dobila Uputstvo ili Praktikum od dr.Dragiše Savića.Ako je u elektronskom izdanju verujem da ce ga ovde podeliti s nama.
Rado bih podelila takav materijal da ga imam, ali nemam ništa takvo. Nešto sam sama gledala na jutjubu i po internetu, nešto sam pitala Dragišu i Žarka da mi pripomognu kad mi nešto nije jasno. Uglavnom sam se snalazila sama kako znam i umem. Kad budem našla ponovo te stranice i video-klipove postaviću ih ovde da svi vide. :)

"Biti duhovan znači šaputati drvetu, smejati se sa cvećem, zaljubiti se u zalazak sunca, posavetovati se ponekad sa rekom i moliti se zvezdama na nebu. Jedna ruka svom srcu, druga Zemlji."
https://svetgljivakukavica.blogspot.com/ :berem2:
SeLeNa
Administrator
Ima zahvala: 294 puta
 pohvaljen: 168 puta
Kontakt:

24 veljača 2019, 10:28

Evo linka ka mojoj play listi na youtube o mikologiji. Ima zanimljivih stvari da se saznaju o mikroskopiranju gljiva.
Puno sam odatle saznala, ali ipak neka dobra literatura na tu temu bi mi dobro došla, kad bih znala gde da je pronađem.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... wXg5CFi3xu

"Biti duhovan znači šaputati drvetu, smejati se sa cvećem, zaljubiti se u zalazak sunca, posavetovati se ponekad sa rekom i moliti se zvezdama na nebu. Jedna ruka svom srcu, druga Zemlji."
https://svetgljivakukavica.blogspot.com/ :berem2:
Odgovori